/Odchudzający wypoczynek w górach

Odchudzający wypoczynek w górach

Masz nadwagę? Chcesz się jej skutecznie pozbyć? Może zaplanuj pobyt w górach na specjalnych wczasach odchudzających. Nie tylko zrzucisz kilka kilogramów, ale odniesiesz i inne korzyści zdrowotne.

Jak wyglądają wczasy odchudzające

Coraz popularniejsze stają się wczasy odchudzające w górach. Ich zaletą jest połączenie wypoczynku w pięknym miejscu z odchudzaniem. Do dyspozycji gości są nie tylko dobrze wyposażone pokoje i specjalnie opracowana dieta. To także szereg propozycji, pozwalających zwiększyć ilość ruchu. Zwykle oferowane są także różnego rodzaju zabiegi regeneracyjne i upiększające.Jeśli goście są zainteresowani, organizatorzy proponują także wykłady na temat właściwej diety i zdrowego trybu życia. Pozwalają one kontynuować odchudzanie i dbanie o siebie także po powrocie do domu.

Różne rodzaje wczasów

Rozróżnia się zasadniczo dwa typy wczasów odchudzających w górach. Pierwszy oferuje połączenie zajęć fizycznych z zabiegami SPA. Najczęściej proponowana są joga, pilates, spacery nordic walking czy zajęcia na basenie. Po porcji ruchu można liczyć na rozluźniające masaże i zabiegi SPA.Drugi rodzaj wczasów odchudzających to codzienne wycieczki górskie o różnej intensywności. Początkujący o słabej kondycji mogą rozpocząć od łatwych spacerów, stopniowo zwiększając górskie trudności i wysiłek. Zaawansowani mogą się pokusić nawet o górską wspinaczkę. Oba rodzaje wczasów oferują odpowiednią dietę, która nie tylko jest dobrze zbilansowana, ale także pozwala stracić kilka dodatkowych kilogramów.

Dlaczego warto skorzystać?

Wczasy odchudzające w górach są świetną propozycją dla wszystkich, którzy chcą się odchudzić. Mogą być także początkiem zdrowszego życia.Korzyści z takich wczasów jest sporo. Przede wszystkim można odpocząć od codzienności i odstresować się w przyjaznym otoczeniu. Piękne widoki i świeże górskie powietrze dodatkowo uprzyjemniają pobyt.Wczasy odchudzające w górach pozwolą w przyjemny, a jednocześnie efektywny sposób zrzucić zbędne kilogramy. Górskie wędrówki czy spacery pozwolą dobrze dotlenić organizm. Odpowiednia dieta, którą warto stosować także po powrocie do domu, przyspieszy odchudzanie.

W zależności od rodzaju wczasów i długości turnusu można stracić nawet 10 kg.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra.