/Kto może dotknąć chmur

Kto może dotknąć chmur

Przeżyj niesamowitą podróż do świata gdzie serce bije szybciej, a adrenalina gna przez żyły jak szalona – to skoki tandemowe, ekstremalna przygoda, która zaczyna się na ziemi i kończy w przestworzach. Nie jest to jednak przygoda dla każdego – uczestnictwo w tej ekscytującej odprawie lotniczej wiąże się z pewnymi wymaganiami i ograniczeniach. Przeanalizujemy zasady i regulacje, które dotyczą wieku, zdrowia oraz kondycji fizycznej, aby pokazać, kto naprawdę może dotknąć chmur.

Czy skoki spadochronowe w tandemie są naprawdę takie straszne?

Skoki spadochronowe w tandemie to coś, co wielu ludzi wzbudza lęk. Nie ma w tym nic dziwnego – przecież sama myśl o wyskoczeniu z samolotu i spadaniu przez kilka sekund w dół wywołuje u większości ogromny strach. Spokojnie – jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć swoje obawy.

Zacznij od tego, żeby spędzić trochę czasu na przeczytaniu opisu skoku, obejrzeniu filmu na ten temat i rozmowie z ludźmi, którzy już skakali. Zwiększy to twoją wiedzę na temat bezpiecznych procedur, sprawi, że będziesz bardziej zrelaksowany i zmniejszy twoje lęki. Dowiedz się, co należy zrobić i co może się wydarzyć w trakcie skoku, abyś wiedział, czego się spodziewać.

Osiągnięcie wieku doświadczenia skoków tandemowych

Skoki tandemowe są szalonymi przygodami i wspaniałymi wyzwaniami dla osób, które mają odpowiednie wymagania i ograniczenia wiekowe, zdrowotne i fizyczne. Zanim dana osoba może wziąć udział w skoku tandemowym, musi spełnić szereg kryteriów.

Kryteria wiekowe mówią, że skoki tandemowe mogą wykonywać osoby w wieku 12- 70 lat. Osoby w wieku poniżej 12 lat nie mogą wykonywać skoków tandemowych, nawet jeśli mają zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Osoby w wieku powyżej 70 lat mogą skakać, ale muszą posiadać zgodę lekarską.

Jeśli chodzi o stan zdrowia, osoby uczestniczące w skokach tandemowych muszą mieć wystarczającą siłę mięśni, aby móc utrzymać pozycję w locie. Osoby cierpiące na choroby serca, epilepsję, astmę lub inne choroby nie powinny wykonywać skoków tandemowych. Osoby z obniżoną sprawnością ruchową lub z innymi problemami zdrowotnymi muszą także uzyskać zgodę lekarską przed skokiem.