/Wymarzona wyprawa

Wymarzona wyprawa

Marzą Ci się objazdowe wakacje w stylu amerykańskiego kina drogi? Zawsze chciałeś mieć własnego kampera? W takim razie ciekawą opcją jest zabudowa kempingowa, która pozwoli Ci przerobić zwykły samochód dostawczy czy osobowy na funkcjonalnego kampera.

Na samotne przygody

Choć pozornie może się to wydawać niemożliwe, odpowiednia Zabudowa kempingowa zapewni wszystko, co jest potrzebne jednej osobie w podróży, schowane w bagażniku samochodu osobowego. Oczywiście nie prysznic ani toaleta..

Jednak spokojnie zmieści się tam praktyczne łóżko i polowa kuchenka, które w zupełności wystarczą na krótkie, samotne wyprawy. Jest to na pewno interesująca opcja dla osób, które lubią spokojny odpoczynek na łonie natury i chcą uciec od miasta i tłumów. Jeśli jednak w trasę chcemy zabrać rodzinę, musimy pomyśleć o czymś większym.

Tańsza alternatywa

Nowe kampery mogą odstraszyć swoją ceną, ale istnieje też możliwość przekształcenia na kamper samochodu dostawczego za pomocą zabudowy kempingowej. Kolejną zaletą jest możliwość dostosowania wyposażenia do indywidualnych potrzeb, jednak należy pamiętać, że takiej przebudowy musi dokonać certyfikowana firma.

Jeśli chcemy dokonać takich modyfikacji w samochodzie dostawczym, mamy obowiązek przerejestrować nasz pojazd na samochód osobowy. Do tego konieczne jest dostarczenie oceny bezpieczeństwa samochodu oraz zaświadczenie, że firma, która dokonała przebudowy, ma odpowiednie uprawnienia.

Zabudowa kempingowa

W Polsce znajdziemy zarówno firmy zajmujące się produkcją kamperów na bazie aut znanych marek, jak i takie, które wyposażają i przebudowują samochód dostarczony przez klienta. Klient sam wybiera elementy i warianty wyposażenia, dzięki czemu efekt będzie jak najbardziej dopasowany do jego gustu i wymagań.

Standardowa zabudowa samochodu do celów kempingowych będzie nas kosztować około 40 – 60 tysięcy złotych. Musimy się również upewnić, czy dana firma nie ma dodatkowych opłat, na przykład za instalację toalety z prysznicem. Wycena zależy od rodzaju samochodu i konkretnych życzeń klienta.