/Zakochaj się w górach na cały rok!

Zakochaj się w górach na cały rok!

Regiony górskie to jeden ze zdecydowanie najlepszych wyborów dla każdego, kto chce spędzić swój urlop w pięknym miejscu i dobrze wypocząć. Cała południowa Polska jest usiana najróżniejszymi miejscowościami turystycznymi położonymi w pięknych, górskich okolicach. Każdy z nas może zatem znaleźć dla siebie idealne miejsce, w którym spędzi swój urlop. W województwie śląskim jedną z najlepszych i najchętniej odwiedzanych miejscowości tego typu jest Szczyrk.

Szczyrk – wypoczynek dla każdego

Szczyrk to typowa turystyczna miejscowość, która jest w stanie zaoferować każdemu doskonałe warunki pobytu. Domki szczyrk są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu znalezienie idealnego noclegu nie sprawi nam tu żadnych problemów. Turystyka w Szczyrku ma bardzo długą tradycję. Sama miejscowość liczy sobie przynajmniej kilka wieków. Wiadomo na pewno, że od późnego średniowiecza osiedlali się tu między innymi Czesi oraz Wołosi. Szczyrk otrzymał prawa miejskie dopiero w latach 70 ubiegłego wieku, ale był celem podróży już znacznie wcześniej.Domki Szczyrk przeznaczone dla turystów zdobyły popularność już w XIX wieku. Od zakończenia I wojny światowej notuje się stały wzrost zainteresowania tym miastem. Przyjezdni decydują się na pokoje Szczyrk ze względu na doskonałe położenie tego miejsca.

Odkryj piękno gór w Szczyrku

Szczyrk apartamenty nie są zamykane po zakończeniu sezonu turystycznego. W tym miejscu sezon właściwie nigdy się nie kończy, bowiem również zimą mnóstwo ludzi wynajmuje pokoje Szczyrk. Latem możemy cieszyć się tu wspaniałymi widokami i chodzić na długie, górskie wędrówki. W pobliżu miasta przebiega mnóstwo ciekawych szlaków. Szczyrk jest zlokalizowany w regionie Beskidów, jednych z najpiękniejszych gór Polski.Również zimą Szczyrk apartamenty są doskonałą propozycją. Miasto to świetnie nadaje się na cel podróży w czasie ferii zimowych czy na Sylwestra. Każdy miłośnik sportów zimowych znajdzie tu doskonałe warunki do uprawiania swoich ulubionych aktywności. Szczyrk oferuje wiele profesjonalnych stoków narciarskich, które zawsze są utrzymane w idealnym stanie i zapewniają wspaniałe, zimowe szaleństwo.Ze względu na swoją popularność, Szczyrk może zaoferować również bardzo zróżnicowane noclegi. Dostępne są tu zarówno pokoje w prywatnych kwaterach, osobne domki jak i apartamenty w większych obiektach turystycznych. Każdy może tu zatem spędzić czas w idealnych dla siebie warunkach.