/Wyjątkowe zaręczyny

Wyjątkowe zaręczyny

Kiedy mężczyzna decyduje się na zakup pierścionka zwykle znaczy to, że bardzo kocha przyszłą pannę młodą. Okres zakochania otoczony jest zwykle atmosferą romantyzmu i niezwykłej egzaltacji, która dla samych zakochanych jest jak najbardziej pożądana. Idealne zaręczyny mogą się odbyć naprawdę wszędzie, ale trzeba je dobrze zorganizować.

W domu

Miejsce na zaręczyny dosyć oczywiste, a jednak zaskakujące. Wystarczy zakupić kwiaty, kupić ulubiony alkohol, przygasić światło i zapalić świece. Dom jest otoczeniem znanym i lubianym, a jeśli para już w nim mieszka razem – tym lepiej. Być może dobrym pomysłem będzie gorąca kąpiel? Niekoniecznie wspólna. Ulubiona książka przygotowana dla przyszłej żony, kieliszek wina na rozluźnienie po pracy i chwila dla siebie, o którą tak trudno w szarej codzienności. A kiedy wyjdzie z łazienki zrelaksowana i w dobrym nastroju, pojawi się pierścionek i to jedyne najpiękniejsze pytanie. Czy może być lepiej?

Tradycji niech stanie się zadość

Niektóre pary są silnie związane z tradycją, która naprawdę jeszcze żyje. Miejsce na zaręczyny może znaleźć się w domu rodziców przyszłej panny młodej i być zaplanowane z góry. Mało to romantyczne, ale jednak ma coś w sobie. Deklaracje przedślubną, ale jakże wiążącą i ważną. Jest to ukazanie rodzinie, że od tej pory chce się być jednym, chce się zaplanować wspólną przyszłość i iść przez życie razem. Wspólny obiad, wspólny czas i atmosfera miłości okraszona naturalnym zdenerwowaniem. Kwiaty i być może pytanie do ojca przyszłej żony? Ten ukłon w stronę tradycji może być cudownym rozwiązaniem, jeśli tylko obie strony są silnie związane ze swoimi rodzicami. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, aby na zaręczynowym obiedzie pojawili się rodzice jednej i drugiej strony.

Zaręczyny zapadną obu stronom w pamięci prawdopodobnie na zawsze. Być może we wspomnieniach zatrze się data i szczegóły, ale pozostanie uczucie. Ten moment i chwila, w której została podjęta bardzo ważna decyzja. Być może para zapamięta swoje słowa. Być może się wzruszy. Nie ważne będzie wtedy miejsce na zaręczyny tylko obecność drugiej osoby. Jej bliskość, deklaracja i miłość.

Odpowiednio romantyczny nastrój pojawi się, gdy tylko mężczyzna uklęknie wręczając swojej kobiecie pierścionek. Gdy spojrzy na nią i zapyta, czy chce z nim spędzić życie wszystko inne i tak zniknie. Zaręczyny są początkiem wspólnego planowania przyszłości. Podwaliną pod wspólną radość i szczęście. Startem we dwoje, dlatego warto jest ruszyć z pełnym entuzjazmem i pewnością.