/Weekend nad morzem

Weekend nad morzem

Chcesz odpocząć od zgiełku miasta? Lubisz spokój, ciszę, naturę i nadmorski klimat? Weekend nad morzem może okazać się strzałem w dziesiątkę zarówno w pojedynkę, w parze jak i z rodziną. Warto pomyśleć o tym już teraz, gdyż rezerwacje z dnia na dzień się zapełniają.

Zabawa, atrakcje i przygody

Weekend nad morzem może okazać się ciekawą odskocznią od monotonii i obowiązków dnia codziennego. Wiele osób (szczególnie młodych), by się zabawić, odstresować i przeżyć ciekawe przygody wybiera Sopot, Międzyzdroje, Kołobrzeg lub Mielno, gdzie można poimprezować w modnych klubach, zrobić zakupy w bardzo ekskluzywnych butikach oraz skorzystać z mnóstwa atrakcji i terenów do rekreacji. Te miejscowości oferują bardzo bogate bazy noclegowe – od drogich i ekskluzywnych (kilkugwiazdkowych) hoteli, efektowne pensjonaty jak i bardzo ciekawe apartamenty i kwatery prywatne. Weekend w takim miejscu to wiele atrakcji i czas spędzony w bardzo przyjemnej i niezwykle energetycznej atmosferze.

Coś dla fanów spokoju i ciszy

Niektórzy wybierają jednak ciszę i spokój. I w tym przypadku takie osoby zdecydują się na miejscowości bardziej klimatyczne i harmonijne. Do takich należą między innymi: Rowy, Poddąbie, Ustka, Jarosławiec, Dąbki czy Darłówko. To tu można poleżeć na plaży, pospacerować brzegiem morza, pojeździć na rowerze wzdłuż linii brzegowej. Fani smacznej kuchni również nie będą zawiedzeni – gdyż czeka na nich w tych miejscach mnóstwo małych, urokliwych smażalni, gdzie można skosztować pysznej, świeżej rybki z dodatkiem lokalnych rarytasów. W takich miejscach, większość osób decyduje się na nocleg w typowych, klimatycznych drewnianych domkach (blisko morza) lub w kwaterach prywatnych, które są obecnie w niezwykle wysokim standardzie i przystępnych cenach. Szczególnie przed sezonem warto wybrać się na taki weekend nad morzem, gdyż turystów jest o wiele mniej a ceny są mniejsze nawet o połowę.

Atrakcje dla dzieci

Oprócz morza i szerokiej, piaszczystej plaży, dla najmniejszych powyższe miejscowości również oferują szereg wyjątkowych i niezapomnianych atrakcji. Od ciekawych muzeów, bajecznych aquaparków, ekstremalnych parków liniowych oraz animacji, które organizowane są na plażach oraz w hotelach. Najmłodsi turyści idealnie czują się na plaży i nad samym morzem, gdzie mogą budować zamki z piaski i zażywać kąpieli w nie zawsze ciepłej wodzie. Rejs statkiem na zachód słońca oraz wizyta w latarni morskiej to zdecydowanie obowiązkowy punkt programu każdej takiej wycieczki weekendowej.