/Wczasy z dietą

Wczasy z dietą

Dieta doktor Ewy Dąbrowskiej zrewolucjonizowała polską dietetykę. Sposobem na wakacyjny wypoczynek połączony z wdrożeniem diety jest przedsięwzięcie pod nazwą wczasy z dietą dąbrowskiej. O szczegółach opowiada poniższy artykuł.

Czym jest dieta Dąbrowskiej

Dieta Dąbrowskiej to system postu warzywno-owocowego. Zakłada powstrzymanie się od spożycia wszelkich innych produktów w celu uruchomienia spalania tłuszczu trzewnego. Według Dąbrowskiej nadmiar tłuszczu trzewnego bardzo szkodzi a jego spalenie dzięki odpowiednio dobranej diecie warzywno-owocowej pomaga w uniknięciu wielu chorób cywilizacyjnych.

Wielu przeciwników przekonują dopiero pozytywne efekty jakie wspomniana dieta niesie dla zdrowia i ilość osób, którym pomogła. Dzięki diecie Dąbrowskiej wyzdrowiało bowiem wiele osób cierpiących nie tylko na otyłość, ale też stwardnienie rozsiane czy choroby serca. Jednakże dieta trudna jest w samodzielnym wdrożeniu, wymaga wielu wyrzeczeń i postu, który nie każdemu udaje się wcielić w życie.

Wczasy z dietą

Idea wczasów z dietą jest w Polsce dość nowa i mało znana. Za granicą od lat praktykuje się tego typu turnusy. Jest to połączenie wypoczynku najczęściej w pięknych krajobrazowo miejscach z dbaniem o własne zdrowie poprzez wcielenie diety doktor Dąbrowskiej. Jako, że samodzielna implementacja wspomnianej diety jest trudna lepiej udać się w podróż gdzie wykwalifikowany personel zadba o to byśmy prawidłowo wdrażali zasady zbawiennego postu owocowo warzywnego, który jest istotą omawianej diety.

W autoryzowanym ośrodku połączymy wypoczynek, sport i spotkania nowych ludzi z dbaniem o zdrowie i stosowaniem zbawiennej diety. Oprócz oczywistych zalet może być to bardzo ciekawa przygoda w niewygórowanej cenie w stosunku do ogólnych kosztów dłuższych wakacji w Polsce.

Gdzie udać się na wczasy z dietą?

W Polsce znajduje się kilkanaście ośrodków wakacyjnych, w których można wykupić turnus wypoczynkowy z dietą Dąbrowskiej. Wczasy z dietą dąbrowskiej dostępne są między innymi nad morzem (Jantar, Rewa, Jastrzębia Góra, Rowy). Łączymy tam plażowanie i zażywanie jodu ze zdrowym odżywianiem co podwójnie dodatnio wpływa na nasz organizm.

Ośrodki gdzie można poddać się wczasom z dietą Dąbrowskiej znajdują się również w Inowrocławiu, Lądku Zdroju oraz Zakopanym. Wszystkie z wymienionych punktów posiadają osobistą autoryzację doktor Ewy Dąbrowskiej oraz stosowne dokumenty poświadczające stosowanie tamże diety jej imienia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu zdrowia Sofra.