/Wczasy odchudzające- bramą do lepszego poznania własnego organizmu

Wczasy odchudzające- bramą do lepszego poznania własnego organizmu

Odchudzanie jest skuteczne, gdy jest przeprowadzane wedle szczegółowego i przemyślanego planu. Właśnie tę mądrą taktykę mają w sobie wczasy odchudzające, bo nie są organizowane na ostatnią chwilę i pod wpływem impulsu. Są raczej częścią z góry zaplanowanej i opracowanej taktyki prozdrowotnej.

Czemu odchudzające wczasy muszą być aż tak perfekcyjnie zorganizowane?

Po pierwsze, bo gdyby tak nie było wyjazd tego typu, kompletnie nie miałby sensu i byłaby to zupełna porażka. Po drugie w ten wyjazd są zaangażowane osoby, które znają się na dietach, więc szkoda by było nie skorzystać z ich doświadczenia, tylko dlatego, że wyjazd byłby źle zorganizowany.

Po trzecie chętni za wspomniane wczasy płacą z własnej kieszeni. I nie ma w tym nic zdrożnego, że w zamian oczekują perfekcyjnej organizacji. Gdy wszystko jest dopięte na ostatni guzik, łatwiej jest skupić się tylko i wyłącznie na utracie wagi i zreperowaniu nadszarpniętej kondycji zdrowotnej.

Wczasy odchudzające – jak wygląda harmonogram dnia?

Po pierwsze kuracjusze muszą wcześniej wstawać i nie mogą się wylegiwać do południa, bo inaczej przegapią obowiązkowy punkt regulaminu turnusu, a mianowicie poranną grupową gimnastykę. Następnie wszyscy jedzą śniadanie, które jest dobrane pod kątem diety, którą doradził im specjalista. Po śniadaniu wszyscy udają się na zajęcia ruchowe, które są każdego dnia inaczej przeprowadzane. I zorganizowane tak, aby połączyć przyjemne z pożytecznych, czyli zwiedzanie i odchudzanie.

Przy czym, gdy nie ma pogody- ta forma wspólnych ćwiczeń jest realizowana albo na siłowni, albo w sali gimnastycznej. Ćwiczenia dla kuracjuszy mają formę ogólnorozwojowego i lekkiego treningu, tak by każdy z uczestników mógł je wykonać. Po obiedzie pensjonariusze biorą udział w wykładach o zdrowym odżywianiu. Są one koniecznością, bo jak inaczej dowiedzieć się, co zmienić w swoim jadłospisie, aby organizm zaczął lepiej funkcjonować.

Co dają gościom wykłady o odżywianiu?

Przede wszystkim, co należy zrobić, żeby dalej wytrwać w swoim postanowieniu i jak uniknąć pokus żywieniowych. Dzięki wykładom i wczasom odchudzającym goście dowiadują się, które produkty mają niski, a które wysoki indeks glikemiczny.

To ważne, bo przecież właśnie przez tę niewiedzę wpędzili się w tyle kłopotów zdrowotnych. W odchudzaniu chodzi nie tylko o to, co się je, ale też o spożywane ilości pokarmów. Ważna jest też pora ich spożywania i częstotliwość. I właśnie o tym wszystkim dowiadują się przybyli podczas wykładów z zakresu zdrowego odżywiania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.