/Wakacje z dziećmi – o czym warto pamiętać przed wyjazdem?

Wakacje z dziećmi – o czym warto pamiętać przed wyjazdem?

Wybierając się na wakacje z dziećmi warto najpierw dobrze przemyśleć organizację tak, aby zarówno podróż, jak i sam pobyt w wakacyjnym kurorcie spędzić w świetnej atmosferze.

Bezpieczna i ciekawa podróż

Podróżując z pociechami trzeba przede wszystkim zadbać o ich bezpieczeństwo. Dla młodszych dzieci niezbędne będą foteliki samochodowe, starsze wystarczy przypiąć pasami. Wygodę i komfort podczas długiej jazdy samochodem zapewnią poduszki podróżne pod szyję. Dzięki nim łatwiej jest znieść jazdę w siedzącej pozycji oraz wygodniej jest się zdrzemnąć.

Oprócz wygody przyda się również rozrywka. Dzieci szybko się nudzą, więc podziwianie widoków zza szyby nie zainteresuje je na długi czas. Maluchom przyda się z pewnością ich ulubiona przytulanka, do której będą mogły się przytulić, gdy podróż ich znuży. Oprócz maskotki warto zabrać gry – ważne, aby nie zawierały dużo małych elementów, które mogą się pogubić. Podczas podróży świetnie sprawdzą się gry karciane lub magnetyczne. Dobrym pomysłem będzie również włączenie audiobooka, który umili podróżowanie.

Co spakować na wakacje z dziećmi?

Pakowanie walizek najlepiej rozpocząć od zrobienia listy rzeczy do zabrania na kilka dni przed planowaną podróżą. W ten sposób nie zapomnimy o najważniejszych elementach i unikniemy niepotrzebnych nerwów.

Jeśli wybieramy się za granicę, to nie możemy zapomnieć o zabraniu najważniejszych dokumentów takich jak paszport lub dowód dziecka, karta EKUZ, książeczka zdrowia dziecka. Ważnym elementem będą również najpotrzebniejsze leki w razie nagłego zachorowania, apteczka podróżna i środek w razie choroby lokomocyjnej.

Bez względu na zapowiadaną pogodę, jaka nas czeka podczas wakacji z dziećmi, warto spakować cieplejsze ubrania oraz kurtkę przeciwdeszczową. Przydadzą się także buty na zmianę, zapasowy strój kąpielowy, czapeczka i szalik na chłodniejsze wieczory.

Jaki ośrodek wybrać?

Wybierając się na urlop z pociechami najlepiej zarezerwować miejsce, które dedykowane jest rodzinom z dziećmi. W takim ośrodku znajdziemy zazwyczaj specjalny pokoik dla dzieci, w którym będą mogły spędzać czas w razie gorszej pogody lub plac zabaw na zewnątrz.

Przed rezerwacją warto zaznajomić się z ofertą, ponieważ wiele hoteli oferuje specjalne zniżki dla dzieci lub organizuje w sezonie atrakcje dedykowane dzieciom takie jak animacje bądź konkursy. Wybór samego miejsca wypoczynku ma również niebagatelne znaczenie – tutaj warto postawić na miejscowości, w których znajdziemy baseny, ośrodki zabaw, zoo, afrykarium i wiele innych miejsc, w których cała rodzina spędzi wesoło czas.