/Ustroń – warto tu przyjechać po zdrowie i odpoczynek

Ustroń – warto tu przyjechać po zdrowie i odpoczynek

Ustroń to miasto uzdrowiskowe położone w Beskidzie Śląskim. Od lat przyjeżdżają tu osoby cierpiące na różne schorzenia – m.in. narządów ruchu, dróg oddechowych, czy układu krążeniowego. Ustroń to jednak nie tylko uzdrowisko, ale też ciekawe miejsce dla szukających aktywnego wypoczynku. czy pragnących spędzić rodzinne wakacje.

Ustroń – malownicze miasto o walorach uzdrowiskowych

Ustroń to niewielka miejscowość, znana przede wszystkim jako uzdrowisko. Już w XIX wieku odkryto tu słynne ze złoża solanki i borowiny. Od tego momentu miasto przyciąga osoby cierpiące na różne schorzenia, które odpoczywają w licznych sanatoriach. Ale Ustroń to nie tylko miejsce, gdzie można zadbać o zdrowie. To też malownicza miejscowość, po której można spacerować podziwiając piękną architekturę. Ustroń słynie z rynku z dziewiętnastowiecznym ratuszem czy biblioteki z ciekawym muralem. Spacerowiczów przyciąga też Park Zdrojowy z tężnią oraz zabytkową Pijalnią Wód, w której można skosztować wód o właściwościach zdrowotnych.

Ustroń – wypoczynek dla aktywnych

Ustroń to nie tylko sanatorium, to także miejsce aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. Oprócz sanatoriów znajdują się tu liczne apartamenty Ustroń, gdzie wypocząć może cała rodzina. Dzieciom na pewno spodoba się Leśny Park Niespodzianek, w którym można podziwiać z bliska sarny, daniele czy muflony. Miasto jest także świetną bazą wypadową do górskich wędrówek – wychodzą z niego szlaki o średniej trudności. Najpopularniejszym celem wędrówek jest Czantoria – góra o wysokości 995 m n.p.m, na którą można wejść lub wjechać kolejką linową. Na szczycie wzniesienia znajduje się wieża widokowa, z której widać okolicę. Równie popularna jest Równica, Czantoria Mała czy góra Orłowa. Od Ustronia biegną też liczne szlaki spacerowe i rowerowe. W tej miejscowości każdy znajdzie coś dla siebie .

Ustroń apartamenty – baza wypadowa do spacerów i wędrówek

Ustroń to nie tylko sanatoria. Do wyboru są także apartamenty Ustroń, w których może wypocząć cała rodzina. Wyposażone we wszystkie niezbędne przybory, nowoczesne apartamenty w ustroniu, położone są niedaleko centrum miasta. Dzięki temu są idealnym miejscem wypadowym i dla osób preferujących rodzinne zwiedzanie okolicy, i dla tych, którzy wybierają górskie wycieczki.