/Sposoby na dobry i tani nocleg w Ustroniu

Sposoby na dobry i tani nocleg w Ustroniu

Ustroń jest jednym z najpiękniejszych i najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych na Śląsku. To położone w południowej części województwa urokliwe miasteczko słynie z pięknych szlaków pieszych i rowerowych oraz z tras narciarskich dla miłośników białego szaleństwa na każdym poziomie umiejętności. Ustroń stanowi również dobrą bazę wypadową do zwiedzania okolicznych miejscowości – Wisły i Szczyrku.

Jak znaleźć dobre noclegi ustroń w przystępnej cenie?

Ponieważ Ustroń jest dość popularnym celem wśród turystów, zdarza się, że trudno znaleźć tam wolne miejsce noclegowe. Dlatego dobrym sposobem jest zarezerwować ustroń noclegi nieco wcześniej. Wtedy też mamy większą szansę na zakup korzystniejszej oferty (first minute). Czasami świetną okazję można trafić kupując pobyt na ostatnią chwilę (last minute), jednak nie mamy nigdy pewności, że oferta pojawi się akurat wtedy, gdy będziemy poszukiwać noclegu.

Pokoje ustroń – portale z ofertami miejsc noclegowych

Jednym ze sposobów na znalezienie taniego i dobrego noclegu w Ustroniu jest skorzystanie z popularnych portali, na których właściciele hoteli i pensjonatów zamieszczają swoje ogłoszenia. Tego typu portali jest bardzo dużo – niektóre pośredniczą w transakcji pomiędzy pensjonatem czy hotelem oraz gościem, niektóre wyłącznie udostępniają dane kontaktowe miejsca noclegu. Korzystanie z najpopularniejszych pośredników jest zdecydowanie bezpieczne. Jeśli chodzi o mniej popularne strony – lepiej zachować ostrożność i zarezerwować pobyt bezpośrednio w obiekcie.

Korzystając z dużych portali pośredniczących między gościem a obiektem noclegowym można niekiedy wykupić pobyt taniej, niż w hotelu. Dzieje się tak, ponieważ tego typu portale przygotowują różne oferty specjalne, sprzedając pobyt „po kosztach”.

Pokoje Ustroń – portale do zakupów grupowych

Dobrym sposobem na tanie i dobre ustroń noclegi jest skorzystanie z portali oferujących tak zwane zakupy grupowe. Często można znaleźć tam noclegi ustroń nawet o 30-40% taniej. Obiektami, które ogłaszają się w takich miejscach są zazwyczaj nowe ośrodki czy pensjonaty oraz duże hotele i hotele SPA, które chcą zwiększyć nieco obłożenie w okresach mniej atrakcyjnych dla turystów.

Do Ustronia warto przyjechać o każdej porze roku, jednak szczególnie pięknie jest tam w lecie oraz zimą.