/Sandomierz na wakacje

Sandomierz na wakacje

Sandomierz to urokliwe miasteczko w województwie świętokrzyskim. Jeszcze do niedawna mało znane, pokazało swoją atrakcyjność występując w popularnym telewizyjnym serialu. Dziś Sandomierz to popularna destynacja wakacyjna. Co tam robić i gdzie spać?

Zwiedzanie miasta – zabytki i atrakcje

Sandomierz jako miasto uznane za pomnik historii, ma wiele do zaoferowania miłośnikom dawnej architektury i zabytków sakralnych. Niektóre z zachowanych budowli datowane są na wczesne średniowiecze. Przez miasto przebiegają również liczne szlaki turystyczne m.in. Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, św. Jakuba, cysterski czy architektury drewnianej. Również włodarze miasta tworzą wewnętrzne miejskie szlaki jak np. trasa podziemna „Lochy Sandomierskie”, Sandomierski Szlak Jabłkowy czy Sandomierski Szlak Winiarski. Ponadto, miasto co roku przygotowuje bogaty kalendarz wydarzeń kulturalnych, artystycznych i sportowych, które zachęcają turystów od odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca na mapie Polski.Miasto przyjazne jest również miłośnikom natury. Na jego terenie znajdują się dwa wyjątkowe obiekty: Wąwóz Królowej Jadwigi i Rezerwat Góry Pieprzowe.

Noclegi w Sandomierzu

Wraz ze wzrostem popularności Sandomierza, nastąpił znaczny rozwój bazy turystycznej miasta i okolic. Oznacza to, że każdy turysta znajdzie w mieście miejsce dla siebie, czy to w hotelu czy na polu campingowym. Najbardziej wymagający turyści skorzystać mogą z hoteli zlokalizowanych w centrum miasta. Chcący zaznać odpoczynku od miejskiego zgiełku, docenią dostępność obiektów agroturystycznych. Goście podróżujący własnymi przyczepami również są w Sandomierzu mile widziani. Dla nich przewidziano miejsca na polach campingowych. Natomiast grupy szkolne czy wycieczki mogą zostać zakwaterowane w internatach na terenie miasta.

Czy Sandomierz jest drogi?

Wydawać by się mogło, że wraz z gwałtownym wzrostem popularności miasta na skutek jego promocji w znanym serialu, ceny również wzrosną. Jednak biorąc pod uwagę ogólny poziom cen atrakcji, a także noclegi w sandomierzu, stwierdzić można że jest on w miarę stały. Miasto zachowało swój niepowtarzalny klimat. Nie zostały tam na fali popularności dobudowane luksusowe hotele czy spa. Baza turystyczna, zarówno gastronomiczna, jak i noclegowa w dalszym ciągu są przyjazne dla kieszeni każdego turysty.

Królewskie Miasto, jak promuje się Sandomierz, to miejsce na mapie Polski, które faktycznie warto odwiedzić. Nie tylko przy okazji. Samo miasto, jak i jego okolice oferują wiele atrakcji, które mogą zapewnić wyjątkowe wakacje dla każdego.