/Sandomierz – gdzie spać, co zwiedzać?

Sandomierz – gdzie spać, co zwiedzać?

Decyzja o wyborze kierunku na kilkudniowy wypoczynek w Polsce jest często podyktowana indywidualnymi upodobaniami turystów. Miłośnicy gór pojadą na południe, zagorzali sternicy wybiorą Mazury, a Ci którzy chcą się wyrwać w miejskiego chaosu, obcować z przyrodą i podziwiać piękną architekturę, powinni udać się do Sandomierza. Co warto zobaczyć w tym pięknym mieście i jakie są noclegi w Sandomierzu?

Architektura świecka i sakralna

Ikoną miasta jest Zamek Królewski, uznawany za najważniejszy punkt na turystycznej mapie. Jego mury zapraszają do zapoznania się z bogatą historią architektury, która wiele razy przechodziła próby czasu, ale też życia mieszkańców, którzy zasiedlali ten okazały dwór. Oprócz budowli świeckich, Sandomierz szczyci się monumentalną Katedrą Narodzenia Najświętszej Marii Panny, która stanowi jeden z najcenniejszych zabytków miasta. Jej wnętrze zaprasza do chwilowego zatrzymania się w ciszy, zebrania myśli i podziękowania za możliwość spędzania wartościowych chwil na terenie królewskiego miasta. Obie budowle mieszczą się w centrum, dlatego noclegi w Sandomierzu, które zostaną wybrane nieopodal jednej z nich, gwarantują, że szybko można się przemieścić, celem zobaczenia drugiej.

Centrum wszystkiego

Ogromny i bardzo dobrze zachowany, Sandomierski Rynek, śmiało pomieści licznych przybyszów, zjeżdżających w tamte strony. Świadczy to o gościnności miasta, które dba o to, aby wszyscy turyści czuli się w nim dobrze i chcieli wracać niejednokrotnie. Największym atutem Starówki jest jej lokalizacja. Mieści się bowiem w bliskiej okolicy brzegu Wisły, dlatego każdy romantyczny spacer wzdłuż nabrzeża, może kończyć się przy stoliku jednej z licznych restauracji na rynku, przy lampce pysznego wina. Szczególnie latem, wieczorne spacery nabierają innego wymiaru. Kiedy zaczyna się ściemniać, cała okolica przybrana jest oświetleniem co jeszcze bardziej rozgrzewa tajemniczą atmosferę Sandomierza.

Noclegi w Sandomierzu szyte na miarę miasta

Noclegi w Sandomierzu znaleźć można wszędzie i w dobrych cenach. Kilkudniowy wyjazd w te okolice nie musi kosztować majątku, a z pewnością będzie bardzo efektywnie spędzonym czasem. Pokoje dostępne są w centrum, oraz na obrzeżach, w wielu konfiguracjach pomieszczenia gości, oraz standardach zakwaterowania. Z uwagi na to, że Sandomierz jest niewielkim i kameralnym miastem, infrastruktura hotelowa wpisuje się w ten kanon. Rzadko można więc spotkać monumentalne, kilkugwiazdkowe hotele, ale raczej intymne pensjonaty o równie wysokim standardzie.