/Profesjonalna opieka nad psem podczas wyjazdu właściciela

Profesjonalna opieka nad psem podczas wyjazdu właściciela

Zbliża się okres urlopowy i nie zawsze jest możliwe i korzystne zabranie psa ze sobą na wakacje. Przede wszystkim zwierzę może niezbyt dobrze znosić długą podróż i nowe miejsce pobytu. Istnieją różne rozwiązania, ale najlepsze z nich to opieka nad psem w domu właściciela. Można o to poprosić znajomą osobę lub profesjonalistę.

Jak zapewnić psu właściwą opiekę podczas wyjazdu?

Pies nie może zostać w domu sam. Konieczne są spacery, czysta woda i jedzenie. Aby to zapewnić, konieczna będzie pomoc kogoś znajomego lub zawodowego petsittera. Warto skorzystać z opieki profesjonalisty, ponieważ osoby wykonujące ten zawód przygotowane są na wiele trudnych do przewidzenia sytuacji.

Podczas opieki nad psem w domu właściciela, znajoma osoba może mieć wiele problemów ze zwierzakiem. Pies może zachorować, może przestać jeść i pić lub uciec podczas spaceru. Trudna sytuacja to choroba znajomego, który zobowiązał się do opieki nad psem. W takim przypadku niestety trzeba przerwać urlop i wrócić do domu.

Jeszcze jedno rozwiązanie to hotel dla zwierząt. W takim miejscu pupil może nie czuć się zbyt dobrze, pomimo dobrej opieki i wyprowadzania na odpowiednio długie spacery. Do tęsknoty za właścicielem dojdzie uczucie niepokoju związane z nowym miejscem pobytu.

Profesjonalna opieka nad psem w domu właściciela

Zawodowy petsitter jest odpowiednio przygotowany do opieki nad psem. Wiedzę swą czerpie z odpowiedniej literatury, odbytych szkoleń oraz doświadczenia z różnymi rasami psów, którymi się opiekuje. Podczas zajmowania się zwierzakami, zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, z którymi musi się zmierzyć. W ten sposób zdobywa nowe doświadczenia.

Do zadań petsittera należy to, co zostanie ustalone z właścicielem psa. Przeważnie zakres obowiązków obejmuje spacery i karmienie zwierzaka oraz zapewnienie mu świeżej wody. Podczas odwiedzin opiekun nawiązuje pozytywne relacje z psem i bawi się z nim. Do jego obowiązków może też należeć odbycie wizyty u weterynarza lub podanie leków.

Dostęp do konta i panelu psa

Podczas opieki nad psem w domu właściciela i odbywanych z nim spacerów, robione są zdjęcia i nakręcane krótkie filmiki. Jest też rejestrowana trasa i czas odbytego spaceru z psem. To wszystko jest udostępniane pod koniec dnia na panelu psa, do którego dostęp posiada właściciel zwierzaka.

Podczas dłuższych wyjazdów Opieka nad psem w domu właściciela powinna być sprawowana przez profesjonalistę. Takie rozwiązanie jest komfortowe zarówno dla właściciela, jak i dla psa i pozwoli na uniknięcie stresu podczas nieprzewidzianych sytuacji.