/Pomysły na spędzenie sylwestra w Zakopanem

Pomysły na spędzenie sylwestra w Zakopanem

Gdy zaczynamy zastanawiać się nad miejscem, w którym moglibyśmy spędzić wyjątkowego i atrakcyjnego sylwestra, niemalże w pierwszej kolejności przychodzi nam do głowy właśnie Zakopane. To nasza polska zimowa przepiękna stolica! Rezerwujmy więc domek na sylwestra i skorzystajmy z najlepszych pomysłów na udaną noworoczną noc w Zakopanem.

Aktywny sylwester na stoku

Kto powiedział, że noc sylwestrowa musi ograniczać się do wypijania olbrzymich ilości alkoholu i zajadania ich słonymi przekąskami czy pizzą? Jeżeli nie przepadamy ani za wysokoprocentowymi trunkami, ani za biernym przesiadywaniem przed telewizorem, sylwester na stoku okaże się spełnieniem naszych marzeń.

W Zakopanem nie brakuje zróżnicowanych stoków narciarskich, odpowiednich dla osób posiadających skrajnie odmienne umiejętności. Sylwestra możemy spędzić nawet na oślej łączce! Aktywność fizyczna wypełni nasze ciała endorfinami, które sprawią, że wejdziemy w kolejny rok z doskonałym samopoczuciem.

Emocjonujący sylwester na szlaku

Możemy też zarezerwować ze znajomymi jakiś Domek na sylwestra, by następnie – już podczas sylwestrowej nocy – wybrać się na szlak i przywitać nowy rok na samym szczycie. Dobrym wyborem będzie chociażby Gubałówka. To właśnie na tej górze niemalże co roku organizowane są różne wydarzenia sylwestrowe.

Pamiętajmy tylko, by podczas spędzania takiego sylwestra zachować maksymalną ostrożność. Zrezygnujmy ze strzelania fajerwerkami, ciepło się ubierzmy i koniecznie zabierzemy ze sobą jakiś prowiant.

Spokojny sylwester w mieście

Nie każdy chce jednak spędzać sylwestrową noc w sposób aktywny i nie każdy musi to robić. Niektórzy rezerwują zakopiańskie domki na sylwestra tylko po to, by następnie udać się do jakiejś restauracji na uroczystą kolację albo wziąć udział w prawdziwym balu i wspaniałej imprezie do białego rana.

Jeżeli marzą nam się takie przyjęcia, pamiętajmy o tym, by pomyśleć o nich znacznie wcześniej i zarezerwować sobie miejsce w ośrodku, który organizuje podobne wydarzenia sylwestrowe.