/Podróż nad morze z psem

Podróż nad morze z psem

W dzisiejszych czasach podróżowanie z psem nie jest niczym dziwnym. Wciąż jednak jadąc w konkretne miejsce trzeba upewnić się, że można w nim trzymać swojego czworonoga. Warto pamiętać o tym już przy rezerwacji miejsca – tak, aby zaoszczędzić sobie stresu związanego z odmową przyjęcia na miejscu naszego pupila.

Podróż z psem

Powiedzmy, że wybraliśmy morze, a noclegi nad morzem z psem na szczęście nie należą już do rzadkości. Aby się nad to morze dostać, należy tam w jakiś sposób dojechać lub dolecieć. Jeżeli posiadamy małego psa, którego waga nie przekracza 7 kg to w niektórych liniach lotniczych istnieje możliwość wzięcia pupila na miejsce obok siebie w kabinie samolotu – oczywiście po opłaceniu odpowiedniego biletu. Jeżeli nasz pies jest większy, ale nam mimo to zależy na podróży samolotem to trzeba niestety wziąć pod uwagę to, że nasz zwierzak będzie musiał lecieć w luku bagażowym wraz z innymi zwierzętami.

Jeżeli zdecydowaliśmy się na pociąg, to nasz pies powinien mieć na sobie kaganiec przez całą podróż. My mu oczywiście ufamy, ale nie wiemy jako może się zachować współpasażer. Warto się na taką ewentualność przygotować i uniemożliwić pupilowi ugryzienie przypadkowo głaszczącej lub tarmoszącej go obcej ręki.

Najwygodniejszym jednak wyborem jest wybranie się nad morze samochodem. Po wyborze takiej opcji będziemy mieć kontrolę praktycznie nad wszystkim, pomijając korki i sytuacje losowe na drodze. Samochód tworzy możliwość zatrzymania się właściwie w każdym momencie, a może to być kluczowe dla pęcherza naszego pieska chociażby. Jeżeli posiadamy szelki i odpowiedni pas do przypięcia czworonoga w samochodzie, to nie pozostaje nic innego jak tylko ruszać w drogę.

Noclegi nad morzem z psem

Wybierając miejsce pobytu warto sprawdzić, czy na przykład restauracja hotelowa umożliwia zjedzenie posiłku w towarzystwie naszego psa. Nie jest to być może powszechne, ale jest coraz więcej miejsc, które pozwalają na takie spędzenie naszego czasu w restauracji. Jeżeli restauracja nie oferuje takiej możliwości, ale zależy nam na tym konkretnym miejscu to warto zapytać, czy można zabrać zamówiony posiłek ze sobą do pokoju. Jeżeli tak, to mamy załatwioną sprawę – my zjemy posiłek w spokoju, a nasz pies w tym czasie zrelaksuje się na hotelowym łóżku lub spędzi ten czas przy naszym stoliku, patrząc tęsknym wzrokiem na nasz talerz.

Decydując się na wyjazd z psem, należy zawczasu poszukać weterynarzy i wziąć ze sobą apteczkę z podstawowymi jej elementami. Tak przygotowani zapewne nie damy się niczym zaskoczyć.