/Podniebna przygoda

Podniebna przygoda

Dzisiaj bez problemu można zrealizować swoje marzenie, jakim jest skok ze spadochronem. Dzięki organizatorom takich eventów można bez problemu zapisać się, umówić i w towarzystwie instruktora skoczyć w dół ze spadochronem.
Skoki z profesjonalną osobą są bezpieczne i w ich trakcie nie potrzeba nic robić. Tutaj nie ma obawy, że coś się nie powiedzie.

Skok w tandemie

Skok w tandemie oznacza wykonanie skoku spadochronowego w towarzystwie profesjonalnego instruktora, do którego jesteśmy przypięci specjalną uprzężą. Przed wykonaniem konkretnego zadania, musimy przejść krótkie szkolenie, podczas którego instruktor powiadomi nas jak, w czasie skoku, mamy się zachować.Następnie samolot wynosi nas na wysokość 4000 metrów, potem skaczemy razem z instruktorem. Przez 6 sekund opadamy, z prędkością 200 km na godzinę. Gdy znajdziemy się 1500 metrów nad ziemią osoba towarzysząca nam, otworzy spadochron. Od tamtej chwili mamy aż 6 minut powolnego opadania na ziemię, a potem następuje bezpieczne lądowanie. Tak zorganizowane skoki tandemowe są bezpieczne i gwarantują bardzo przyjemną zabawę.

Czemu nie spróbować?

Skoki tandemowe podnoszą nam adrenalinę i sprawiają, że spełniamy swoje marzenia. Jest to bardzo bezpieczna rozrywka o ile zorganizowana jest przez profesjonalistów. Tego typu atrakcja może też być idealnym prezentem dla osoby, która lubuje się w tego typu sportach ekstremalnych. Wrażenia podczas skoku są niesamowite, zabawa wspaniała, a wszystko to jest bezpieczne i nie wymaga specjalnego i długotrwałego przygotowania.

Filmowanie i fotografowanie

Jeszcze w czasie zakupu karnetu na tego typu rozrywkę, powinniśmy podjąć decyzję, czy chcemy aby nasz skok był filmowany i fotografowany. Jest za to dodatkowa opłata, ale w przypadku gdy nie skaczemy codziennie, taka pamiątka może być naprawdę ciekawym trofeum pokazywanym rodzinie i przyjaciołom. Film i zdjęcia otrzymuje się 30 minut po lądowaniu. Jest to dowód na odwagę i bardzo miła pamiątka.

Czy skoki tandemowe potrafią zachęcić do spadochroniarstwa?

Jest to już indywidualna sprawa każdego, kto choć raz spróbował takiej zabawy. Bardzo często zdarza się, że jeden skok pozwoli złapać bakcyla na wiele lat a dla innych będzie to udokumentowana, jednorazowa rozrywka.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.