/Nurkowanie dla początkujących – jak zacząć przygodę?

Nurkowanie dla początkujących – jak zacząć przygodę?

Podwodny świat zachwyca wiele osób. Niejedna osoba marzy, by przyjrzeć mu się z bliska. Jak rozpocząć przygodę z nurkowaniem, by czuć się bezpiecznie?

Jak zacząć?

Nurkowanie uważane jest za bardzo bezpieczny sport pod warunkiem, że osoba jest dobrze przygotowana oraz przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Przygodę z nurkowaniem należy rozpocząć od kursu, na którym należy poznać sporo teorii i dopiero można przystąpić do nauki praktycznej. Pierwszy stopień kursu można ukończyć na zajęciach, które organizowane są w weekendy. Jest to duże ułatwienie dla osób, które mają ograniczony czas wolny.

Warto wiedzieć, że z czasem należy poszerzać swoją wiedzę i kończyć kolejne stopnie kursów. Dzięki temu można przeżywać kolejne przygody pod wodą. Warto pamiętać, że nurkować można w różnych warunkach. Nurkowanie nocne przyniesie zupełnie inne wrażenia niż nurkowanie we wrakach, skafandrze suchym, czy nauka robienia podwodnych zdjęć. Nurkowanie ma wiele twarzy i tylko szkolenie i podnoszenie swoich umiejętności zapewni ciągle nowe przeżycia i kolejne przygody.

Niezbędne wyposażenia dla nurka

Każdy początkujący nurek musi zacząć swoją przygodę od skompletowania sprzętu.

Zakup maski jest niezmiernie ważny. To dzięki niej prawidłowo chronimy nos, oczy i usta. Jednocześnie maska umożliwia obserwowanie podwodnego świata. Koniecznie trzeba się zastanowić, czy wygodniejsza będzie maska przypominająca okulary czy raczej maska pełnotwarzowa, która ma szerszy kąt widzenia. Bardzo interesujące są maski panoramiczne, które zapewniają największe pole widzenia.

Kolejnym, bardzo ważnym, elementem wyposażenia jest rurka do nurkowania. Ważne jest, by rurka do nurkowania miała anatomiczny kształt, który jest dopasowany dokształtu głowy. Również ustnik musi być dobrze dopasowany do podniebienia. Warto pamiętać, że nowoczesne rurki do nurkowania wyposażone są w zaworki, które ułatwiają opróżnienie fajki z wody.

Rozpoczynając podwodną przygodę warto również kupić płetwy, które nie są niezbędne, ale ułatwiają nurkowanie. Można wyróżnić płetwy kaloszowe, które przypominają płaskie buty. Zakłada się je na gołe nogi. Są one idealnym wyborem dla osób, które dopiero uczą się nurkować. Płetwy paskowe należy założyć na buty wodne i polecane są dla osób, które już mają doświadczenie.

Rurki do nurkowania znajdziesz w ofercie Divezone.pl.