/Nocleg w domku, pokoju czy apartamencie – co wybrać w Szczyrku?

Nocleg w domku, pokoju czy apartamencie – co wybrać w Szczyrku?

W poszukiwaniu malowniczej, wypoczynkowej, górskiej miejscowości, warto zwrócić uwagę na Szczyrk. Kurort oferuje wiele tras narciarskich, spa oraz liczne inne atrakcje dla spragnionych wrażeń turystów. Do wyboru jest niezliczona ilość miejsc noclegowych, oferujących różny standard i ceny. Dużym powodzeniem cieszą się góralskie domki Szczyrk.

Noclegi w pokojach na prywatnych kwaterach

Tak jak w innych turystycznych miejscowościach, w Szczyrku znajduje się bardzo duża liczba kwater do wynajęcia. Pokoje Szczyrk znajdują się w prywatnych pensjonatach i domach mieszkańców miasteczka. Wiele posesji umiejscowionych jest tak, że są w urokliwym, cichym zakątku i jednocześnie niedaleko centrum. Standardowo właściciele gwarantują czyste i przytulne pokoje. Najczęściej znajduje się w nich łazienka i podstawowe wyposażenie, czyli czajnik elektryczny, telewizor i zastawa stołowa. Szczyrk apartamenty mogą również zawierać w cenie garaż lub strzeżony parking.

Dla jak największej wygody turystów, prywatne kwatery, gwarantują miejsce na sprzęt narciarski i służące do suszenia zmoczonych kurtek oraz kombinezonów. Wiele gospodyń oferuje swoim wczasowiczem domowe jedzenie i gościnną atmosferę.

Domki – sposób na niezależność i komfort

Wybierając się w góry z rodziną oraz psem, dobrze jest wybrać na noclegi domki. Ten pomysł jest strzałem w dziesiątkę, gdy na wspólny wyjazd zdecydowała się paczka przyjaciół. Domki szczyrk, to w przeważającej części miejsca noclegowe pozwalające na swobodny pobyt nawet sześciu lub ośmiu osób. Wiele domków ma góralski charakter, który pozwala na całkowite zanurzenie się w klimat okolicy. Drewniane stoły, krzesła, a nawet zainstalowane w salonach kominki, dają poczucie relaksu w górskim stylu. Wynajęcie całego domku jest bardziej niezależnym wypoczynkiem, niż zakwaterowanie w pokoje Szczyrk. W domku nikt nie będzie miał pretensji o szczekanie psa, czy dłuższą nocną zabawę.

Apartamenty w Szczyrku – propozycja dla rodzin

Samodzielne mieszkanie to idealna propozycja dla rodzin z dziećmi. Bez problemu można w nim przygotować posiłki i zapewnić odpowiednio dużo miejsca dla każdego członka rodziny. Szczyrk apartamenty mają różny standard wykończenia – od bardzo wysokiego, po mieszkania o niższym standardzie, ale tak samo wygodne.