/Najlepsze pomysły na urodziny dla dzieci

Najlepsze pomysły na urodziny dla dzieci

Kinderbale uwielbiają wszyscy! Rodzice prześcigają się w pomysłach na atrakcje, ilość jedzenia i dekoracje, a goście starają się przynosić wyjątkowe prezenty.
To długo wyczekiwane wielkie wydarzenie musi być przygotowane perfekcyjnie – wpadki są niewybaczalne, wszak na ich poprawienie trzeba czekać cały kolejny rok!

Gdy na urodziny dla dzieci miejsca brak…

Posiadacze małych mieszkań mają spory kłopot – zaproszenie kilkunastu maluchów wraz z rodzicami czy opiekunami to problem braku przestrzeni. Dlatego warto poszukać miejsca przyjaznego i atrakcyjnego, w którym bal urodzinowy można zorganizować.

Wiele instytucji, z pozoru niewiele mających do czynienia z imprezami urodzinowymi, w swoich ofertach ma organizację urodzin dla dzieci. Warto sprawdzić, gdzie w naszym mieście lub w regionie można wydać przyjęcie urodzinowe. I wcale nie musi to być restauracja!

Najbardziej szalone urodziny dla dzieci
Nie istnieje taki ranking, ale wystarczy nieco wyobraźni, aby stworzyć go na własny użytek. Nietypowe miejsca na pewno znajdą się na jego szczycie. Mogą to być:
• Ogród zoologiczny
• Park rozrywki
• Park trampolin
• Pływalnia – park wodny
• Kreatywne place zabaw wewnętrzne lub zewnętrzne
• Ścianki wspinaczkowe
• Parki linowe
• Muzea
• Teatry
• Centra nauki

To tylko kilka przykładów. Nie wszystkie na pewno znajdują się w każdym mieście, ale być może są jeszcze inne. Trzeba poszukać.
Warto także zapytać jubilata – dzieci chętnie powiedzą nam, o czym marzą i tym samym podsuną nam pomysł na wybór miejsca czy tematyki atrakcji.

Urodziny dla dzieci w domu
Jeśli mamy duży dom, najlepiej z ogrodem, to możemy wydać przyjęcie w domu. To na pewno znacznie więcej wysiłku organizacyjnego, ale to duże oszczędności na kosztach.

Organizując bal domowy zadbajmy o dekoracje. Wymyślmy temat przewodni i dobierzmy dekoracje to niego.

Nie zapomnijmy o dobrym jedzeniu. W takim dniu dajmy dzieciom to wszystko, co lubią najbardziej: pizzę, nachosy, chipsy, burgery, szaszłyki, kanapeczki, lody, ciastka.
Oczywiście wszystkie przekąski powinny być z dużą ilością warzyw, bez glutenu i laktozy, najlepiej bez mięsa – to ważne, jeśli wśród gości znajdą się alergicy lub osoby na diecie wegetariańskiej czy wegańskiej. Każdy w tym dniu powinien czuć się wyjątkowo, więc warto się postarać o urozmaicone, zdrowe jedzenie.

Domowe atrakcje urodzinowe
Do domu możemy zaprosić komika, klauna, magika czy innego animatora pracującego z dziećmi.

Zapewnijmy gościom także dostęp do gier planszowych i sportowych oraz rozrywek intelektualnych czy artystycznych. Może to być konkurs plastyczny albo karaoke, gra w kalambury czy planszówka, w którą może jednocześnie grać kilku – kilkunastu uczestników.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.