/Na siedmiu wzgórzach

Na siedmiu wzgórzach

Na siedmiu wzgórzach piętrzy się… Sandomierz. Ta parafraza szkolnej wyliczanki jest powodem dla którego Sandomierz nazywa się polskim Rzymem. Jednak to nie jedyny wspólny mianownik ze stolicą Włoch. Sandomierz jest usiany ogromną ilością atrakcyjnych zabytków. A o wygodne pokoje w Sandomierzu dbają dziesiątki hotelarzy i prywatnych najemców.

Co warto zobaczyć w Sandomierzu?

Urokliwe i nieduże miasteczko znajduje się w centrum kotliny sandomierskiej. Na pół dzieli je największa polska rzeka czyli Wisła. Miasteczko ma długą historię I jest bogate w ciekawe miejsca i zabytki. Zostało rozsławione przez popularny serial o księdzu-detektywie: Ojciec Mateusz. Co warto zobaczyć w Sandomierzu? Przede wszystkim warto udać się do centrum miasta i obejrzeć architektoniczną perełkę jaką jest cały kompleks Starego Rynku. Piękne zadrzewienia i klasyczne budowle sprawiają że w mieście panuje niesamowita atmosfera. W Rynku znajduje się zabytkowy Ratusz z siedemnastego wieku w którym są także pomieszczenia muzealne. Sandomierz słynie także z zabytków kultury sakralnej. Bazylika Katedralna,Kościół Świętego Jakuba czy kościół Ducha Świętego to tylko niektóre z sandomierskich pięknych kościołów. Dodatkowo pięknie zachowała się dawna Żydowska Synagoga.

Niezwykle atrakcyjnym może się także okazać wyjście do Podziemnej Trasy Turystycznej. Jest to szereg korytarzy biegnący pod sandomierskim rynkiem. Łączą one piwnice zabytkowych kamienic wraz z dawnymi składami sklepów usytuowanych w rynku. Jest to niezwykła atrakcja, której głębokość osiąga nawet kilka metrów pod poziomem ziemi. Nie da się także nie wspomnieć o rynkowych kamienicach. Piękne i barwne mieszczą w sobie restauracje ze smacznym jedzeniem i przytulne kafejki. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdzie spać?

W Kamienicach umiejscowione są przytulne hoteliki. Wygodne pokoje w Sandomierzu dostępne zarówno są w obszarze rynku jak i na drugiej stronie Wisły. Różnią się one ceną, gdyż koniecznym jest dojazd do największych atrakcji Sandomierza. Wygodne pokoje w Sandomierzu to jednak nie tylko domena hoteli. Wraz z popularnością serialu Ojciec Mateusz powstały motele i hostele oferujące noclegi w przyjemnych pokojach za niższą cenę. Często noclegi oferowane są także przez osoby prywatne – można znaleźć wygodne pokoje w Sandomierzu za na prawdę atrakcyjną cenę.