/Mielno: dlaczego warto się tu wybrać?

Mielno: dlaczego warto się tu wybrać?

Jest jedną z najpopularniejszych miejscowości nad polskim morzem, a powodów, dla których warto tu zajrzeć, jest sporo. Jakimi atrakcjami zachwyca Mielno? W jaki sposób zaplanować wypoczynek na jego terenie?

Nadmorskie atrakcje

Spacer Promenadą Przyjaźni. Jednym z największych walorów Mielna jest jego położenie nad morzem, co oznacza dostęp do pięknych plaż oraz możliwość urządzania spacerów wzdłuż wybrzeża. Idealnym miejscem na spacer będzie Promenada Przyjaźni, oddana do użytku na początku XX wieku. W trakcie spaceru po tej promenadzie można ujrzeć wiele ciekawych grafik miejscowego artysty, dzięki czemu spacer nad morzem staje się jeszcze ciekawszym doświadczeniem.

Leśna Pętla Przygód i Tajemnic. Turyści, którzy wynajmują domki w Mielnie, mogą spacerować również po ścieżce przyrodniczej, znanej jako Leśna Pętla Przygód i Tajemnic. Piękne wydmy, ślady po dawnych grodziskach – oto najważniejsze atrakcje, z jakimi można się tu spotkać.

Najsłynniejsze pomniki Mielna

Pomnik Morska. Z ciekawej oferty wynajmu domków w Mielnie bardzo chętnie korzystają ci, którzy nawet w okresie zimowym chętnie korzystają z morskich kąpieli. W mieście, które stało się znane ze zlotów morsów, pomnik przedstawiający zwierzaka kojarzonego z kąpielami w lodowatej wodzie nie powinien dziwić. To jeden z najpopularniejszych pomników nad polskim morzem oraz miejsce, w którym powstaje wiele pamiątkowych zdjęć z wakacji nad morzem.

Oprócz pomnika morsa, w Mielnie można spotkać się też z pomnikiem przedstawiającym jelenia. Można go zobaczyć w pobliżu Urzędu Miejskiego, a że jest obiektem bardzo dobrze widocznym, stał się jedną z wizytówek miasta. To kolejna atrakcja, przy której podczas spędzania wakacji w Mielnie warto się zatrzymać.

Co warto zobaczyć w rejonie Mielna

Kto korzysta z domków w Mielnie, ten może urządzać ciekawe wycieczki po okolicy. Jednym z ciekawszych punktów, którym warto poświęcić swój czas, jest latarnia morska w Gąskach. To ciekawy zabytek z końca XIX wieku, a jednocześnie rewelacyjny punkt widokowy, z którego bez przeszkód mogą korzystać turyści.

Ci, którzy wynajmują domki w Mielnie i mogą korzystać z własnej kuchni, chętnie odwiedzają przystanie rybackie. Gdzie warto się wybrać? Jednym z najpopularniejszych miejsc w rejonie Mielna jest przystań w Unieściu, przyciągająca możliwością zakupienia takich ryb, jak węgorze, łososie czy śledzie. Kolorowe łodzie rybackie cieszą oczy, a panująca tu atmosfera na długo zapisuje się w pamięci.