/Klimatyczne restauracje w Sandomierzu

Klimatyczne restauracje w Sandomierzu

Sandomierz jest miejscem często wybieranym przez turystów. Przyciąga swoją piękną zabudową i malowniczym położeniem na siedmiu wzgórzach nad Wisłą.

Wyjątkowy klimat i pyszne jedzenie

Najpopularniejszym miejscem wybieranym przez turystów na chwilę relaksu jest kameralny rynek otoczony średniowieczną zabudową. Można przy nim znaleźć wiele klimatycznych kawiarni i restauracji.

Restauracje w centrum miasta oferują zarówno typowe dania kuchni staropolskiej, regionalnej, jak i włoskiej czy tureckiej. Sprawia to, że każdy może wybrać coś dla siebie.

Restauracja w Sandomierzu

Praktycznie każda Restauracja w Sandomierzu posiada w swoim menu tradycyjne dania staropolskie i dworskie, co jest z pewnością dużym atutem dla turystów. Tradycyjny posiłek w historycznym otoczeniu pozwala jeszcze lepiej wczuć się w klimat Sandomierza.

Chcąc jednak zaspokoić również potrzeby lokalnych gości, większość z restauracji dodatkowo proponuje popularne potrawy pochodzące z Włoch, Turcji, a także Dalekiego Wschodu.

Tradycyjne dania kuchni regionalnej

Odwiedzając Sandomierz, warto skorzystać z okazji i wypróbować kilka dań charakterystycznych dla tego regionu. Popularnością w okolicy cieszą się między innymi pierogi nadziewane farszem z dodatkiem kaszy. Warte uwagi są również tak zwane dania jednogarnkowe, które opierają się na duszonym mięsie i warzywach.

Charakterystyczne dla okolic Sandomierza są również desery z dodatkiem jabłek, jak na przykład szarlotka. W tym regionie jest także produkowany wyśmienity cydr.