/Gdzie warto wybrać się na Sylwestra 2022?

Gdzie warto wybrać się na Sylwestra 2022?

Chociaż lato w pełni, warto już teraz zastanowić się, gdzie spędzimy tegorocznego Sylwestra. Powinien być on wyjątkowy choćby dlatego, iż będzie on pierwszym od kilku lat, który spędzimy bez cienia pandemicznych obostrzeń. Zatem, gdzie najlepiej jest się wybrać na Sylwestra? Sprawdźmy to!

Sylwester nad morzem

Bałtyk wydaje się miejscówką typowo wakacyjną. Gdy na dworze jest gorąco, chętnie wybieramy miejscowości nadmorskie, by wypocząć, wykąpać się w morzu, poopalać, czy chodzić na romantyczne spacery. Jednak mało kto wie, iż nad morzem można spędzić rewelacyjnego Sylwestra. Dlaczego? Przede wszystkim, zimą noclegi są tu dużo tańsze, niż w pełni sezonu wakacyjnego. Dzięki temu każdy znajdzie coś w odpowiednim dla siebie przedziale cenowym, czy to w hotelu, pensjonacie, SPA czy na prywatnych kwaterach.Nadmorskie hotele oferują w Sylwestra specjalne pakiety, gdzie oprócz noclegu, znajdziemy też bilet wstępu na zabawę sylwestrową, uroczystą kolację, czy nieograniczoną ilość drinków. O północy najpewniej weźmiemy też udział w tradycyjnym pokazie fajerwerków. Spędzając sylwestrowy czas nad morzem, będziemy mogli wziąć udział w ciekawych i niezwyczajnych rozrywkach. Jedną z nich będzie np. noworoczne morsowanie w Bałtyku, którym mogą pochwalić się jedynie nieliczni śmiałkowie. Może też zdarzyć się, iż znajdziemy ofertę Sylwestrowego bądź noworocznego rejsu po morzu, który na pewno będzie niezapomnianą atrakcją.

Sylwester w górach

Góry są, z jakiegoś powodu, bardziej oczywistą miejscówką na Sylwestra. Docenią ją na pewno wszyscy narciarze, którzy ostatni dzień w roku będą mogli spędzić na stoku. Amatorzy pieszych wędrówek (jeśli tylko pogoda dopisze) na pewno również będą zadowoleni, mogąc spędzić Sylwestra w górach. Niezapomnianą atrakcją będzie tu tradycyjny kulig ciągnionych przez konie sani. Jednak musimy liczyć się z tym, iż góry w okresie świątecznym i noworocznym są dość drogą miejscówką, wtedy bowiem trwa tu pełnia sezonu.

Niezależnie od tego, czy w tym roku wybierzemy Sylwester nad morzem, czy w górach, a może zostaniemy w mieszkaniu na domówce, najważniejsze w dobrym przeżyciu tego dnia jest odpowiednie nastawienie oraz towarzystwo, z którym będziemy się bawić.