/Domki do wynajęcia nad morzem

Domki do wynajęcia nad morzem

Wiosna to czas, kiedy plany wakacyjne mamy już dokładnie sprecyzowane, zarezerwowane noclegi w hotelach i przeloty. W tym roku za sprawą pandemii korona wirusa plany te muszą zostać zweryfikowane.

Z czego musimy zrezygnować?

Zgodnie z zapowiedzią Ministra Zdrowia tegoroczne wakacje będą bardzo różnić się od wakacji z lat poprzednich. Przede wszystkim musimy zrezygnować z wszelkich form wyjazdów zorganizowanych w dużych grupach. Odpadają więc wycieczki objazdowe, obozy sportowe i kolonie dla dzieci.

Na pewno trzeba będzie także zrezygnować z wyjazdów zagranicznych. Co prawda wiele państw zapowiada stopniową rezygnację z wielu obostrzeń wobec obywateli i powolne uruchamianie gospodarki, ale równocześnie zapowiada utrzymanie zamknięcia granic przed turystami, którzy mogliby przyczynić się do wybuchu drugiej fali zachorowań. Czy to oznacza, że musimy w tym roku całkowicie zrezygnować z wakacji?

Domki do wynajęcia nad morzem

Izolacja społeczna spowodowała zmęczenie wielu osób, które pragną zmiany otoczenia i klimatu, by rzeczywiście odpocząć. Zastanawiają się jednak czy będzie to możliwe i jak to zrobić, by nie naruszyć obowiązujących przepisów.

Na pewno hotele i wielkie ośrodki w okresie wakacji będą zamknięte, bo nie zapewniają odpowiednich warunków izolacji. Wydaje się jednak, że domki do wynajęcia nad morzem będą dostępne. Zapewniają spełnienie wszystkich obowiązujących zasad. Przeznaczone są dla pojedynczych rodzin zapewniając im całkowitą niezależność. Wyposażone są we wszystkie sprzęty i urządzenia zapewniające normalne funkcjonowanie i przygotowywanie codziennych posiłków bez konieczności korzystania z lokali gastronomicznych, które i tak są zamknięte.

Całoroczne i letniskowe domki do wynajęcia nad morzem najczęściej położone są na wydzielonych i ogrodzonych działkach, które zapewniają odpowiednią izolację od sąsiadów. Nawet niewielki ogródek zapewnia miejsce do opalania lub odpoczynek w cieniu drzew.

Pytaniem otwartym pozostaje możliwość korzystania z plaż morskich. Należy się spodziewać, że zostaną otwarte, ale w ograniczonym zakresie. Na pewno trzeba będzie używać maseczek ochronnych i zachować wyznaczone odległości. Jednak nawet mimo takich ograniczeń, warto zdecydować się na wypoczynek nad Bałtykiem, bo od kilku lat pogoda zdecydowanie sprzyja, a alternatyw nie będzie zbyt wiele.

Do wybranego domku nad morzem będzie można dojechać wraz z rodziną własnym samochodem, skorzystać z przelotów krajowych LOT lub pociągu. Raczej nie należy planować podróży autobusem, bo ograniczenia są zbyt duże i wiele linii odwołało kursy.