/Dlaczego warto wybrać skoki tandemowe?

Dlaczego warto wybrać skoki tandemowe?

Skoki ze spadochronem są niezwykłą okazją do przeżycia prawdziwej przygody oraz podziwiania widoków z zupełnie innej perspektywy. Skoki tandemowe stanowią bezpieczną i komfortową alternatywę dla bardzo stresujących i niedostępnych dla wszystkich skoków indywidualnych.

Na czym polegają skoki tandemowe?

Skoki z udziałem pasażera oraz doświadczonego skoczka stały się odpowiedzią na chęć przeżywania przez ludzi niecodziennych wrażeń. Indywidualny skok ze spadochronem wymaga długiego i żmudnego przygotowania. Nie każdy dostanie pozwolenie na wykonanie skoku ze względu na gorszą sprawność fizyczną lub nieodpowiedni wiek. Do skoków tandemowych mogą przystąpić niemal wszyscy chętni, ponieważ jest bardzo mało obostrzeń dotyczących wzrostu, wagi lub stanu zdrowia. Skok w tandemie jest skokiem dwóch osób – instruktora i pasażera. Uczestnik przypięty jest do doświadczonego skoczka. Instruktor czuwa nad bezpiecznym przebiegiem całej atrakcji od momentu wyskoczenia z samolotu aż do lądowania.

Sprzęt używany w skokach

Za całość sprzętu odpowiedzialny jest organizator skoku. Zawsze używane są spadochrony, kombinezony oraz inne akcesoria tylko najwyższej jakości. Przy skokach tandemowych skoczkowie mają dwa rodzaje spadochronów. Pierwszym z nich jest specjalny spadochron tandemowy, który został przystosowany do uniesienia dwóch osób. Drugi spadochron to opcja zapasowa. W przypadku awarii tandemu uruchomiony zostaje kolejny spadochron, na którym można bezpiecznie wylądować. Kolejnym zabezpieczeniem jest zestaw do automatycznego otwarcia spadochrony. Jeśli na konkretnej wysokości pilot nie otworzy spadochronu głównego automat wykona tę czynność za niego.

Co trzeba zrobić przed skokiem?

Przygotowania do skoku w tandemie polegają na przeprowadzeniu szkolenia z chętnym uczestnikiem. Pasażer dowiaduje się wszystkich najważniejszych informacji dotyczących bezpiecznego przebiegu atrakcji. Musi między innymi wiedzieć, jakie komendy będzie wydawać instruktor i w jaki sposób na nie zareagować. Wszystkie konieczne akcesoria oraz kombinezon pasażer otrzymuje od organizatora skoku. Skoki tandemowe są niezwykłą okazją do pokonania swoich barier strachu oraz podniesienia własnej pewności siebie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.