/Dlaczego domki przy plaży są najlepszym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi?

Dlaczego domki przy plaży są najlepszym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi?

Morze jest idealnym miejscem wypadowym dla rodzin. Jednak taka zmiana i miejsca pobytu, i brak rutyny może być przyczyną problemów wychowawczych. Wynajmując własny domek letniskowy można temu zapobiec.

Morze – idealne dla dzieci

Chyba nie ma lepszego kierunku na wyjazd urlopowy z małymi dziećmi, niż morze. Dzieci godzinami potrafią bawić się w piasku stawiając babki i budując zamki. W każdej chwili mogą też pobiec nad brzeg morza i pochlapać się w wodzie. Rodzice nie muszą się martwić, że ich pociechy się znudzą i będą marudzić. Plaża jest też miejscem bezpiecznym – dziecko nie ma się gdzie ukryć i cały czas można je mieć na oku.

Pobyt na świeżym powietrzu służy zdrowiu. Szczególnie w ciepłe dni, kiedy dziecko jest lekko ubrane i jego skóra jest wystawiona na działanie promieni słonecznych. Dzięki nim w naskórku produkowana jest cenna witamina D zapewniający właściwy rozwój kości. Polskie morze dostarcza też dużej ilości jodu – pierwiastka niezbędnego do właściwego rozwoju dziecka.

Dlaczego wyjazd z dziećmi jest uciążliwy?

Czasem jednak zdarza się, że nadmiar bodźców i brak rutyny doprowadza do tego, że dziecko zaczyna sprawiać problemy – ma trudności ze snem, jest nadpobudliwe i przestaje słuchać rodziców.

Bywa, że odmawia jedzenia pełnowartościowych posiłków, ponieważ w czasie wakacji bardziej pozwala się mu na jedzenie lodów i innych słodyczy.

Brak prywatności, kiedy rodzic nie ma możliwości bycia sam na sam z dzieckiem, może doprowadzić do tego, że praktycznie nie jest on w stanie zaprowadzić żadnej dyscypliny. Wyjazd wypoczynkowy może ostatecznie zmienić się w udrękę i dla dziecka, i dla rodzica.

Domki przy plaży – coraz popularniejsze wśród rodzin

Rozwiązaniem, które pogodzi wyjazd rodzinny nad morze i zmianę scenerii oraz zachowanie pewnej stabilności i rutyny, to wynajęcie domku. Każdy z nich staje się przez okres wynajmu twierdzą rodziny – wciąż można pilnować planu dnia, gotować te same posiłki, co w domu, czy wykonywać domowe obowiązki.

Szczególnie cenne dla rodzin są domki przy plaży. Dziecko może bawić się w piasku, czy pluskać w wodzie, kiedy tylko chce, a rodzic – mieć je ciągle na oku, bo np. może je obserwować ze swojego tarasu. Takie rozwiązanie daje możliwość zachowania prywatności i rutyny, jaką ma się na co dzień w domu, a jednocześnie pozwala cieszyć się urlopem w zacisznym miejscu na łonie natury.