/Czym jest glamping? Jak stać się biwakowiczem na luksusowych warunkach?

Czym jest glamping? Jak stać się biwakowiczem na luksusowych warunkach?

Nie dla każdej osoby biwakowanie jest najlepszą formą wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że osoby takie nie lubią mieć kontaktu z naturą czy interesują je jedynie wielogwiazdkowe hotele w centrum popularnych kurortów. Dla osób, które chcą biwakować w sposób luksusowy powstały miejsca do glampingu. Jeśli zwykłe campingi nie są dla nas warto zadać pytanie: „Glamping co to jest?”.

Glamping co to jest i w jakich sytuacjach się sprawdza?

Słowo glamping powstało jako neologizm z połączenia dwóch angielskich wyrazów: słowa camping, czyli biwak oraz glamour oznaczającego luksus lub piękno. Dlatego w wolnym tłumaczeniu glamping jest po prostu biwakowaniem w luksusie. To nowy styl turystyczny, który rozwija się szczególnie od początku dwudziestego pierwszego wieku. Ludzie coraz bardziej cenią bliski kontakt z naturą, możliwość odcięcia się od stresującego środowiska. Biwakowanie jest idealną sposobnością do tego. Dla osób, które jednocześnie nie chcą zrezygnować ze standardów, które znają z hoteli idealnym połączeniem elementów jest właśnie glamping. Często noclegi w chatkach w centrum lasu czy nad odludnym jeziorem są właśnie organizowane przez osoby z doświadczeniem hotelarskim, które widzą, że turyści oczekują po prostu czegoś więcej od wypoczynku. Glamping daje turystom wolność gdy chodzi o kontakt z dziką przyrodą, ale jednocześnie pozbawia biwakowanie nieprzyjemnych zajęć, jak rozpalania ogniska czy rozstawiania namiotu.

Najlepsze miejsca do glampingu? Czy koniecznie trzeba zabierać ze sobą cały ekwipunek?

Wraz z rosnącą popularnością tej formy turystyki powstają kolejne miejsca, gdzie turyści mogą biwakować w przyjemnych warunkach i komfortowo wypoczywać. Szukając noclegu tego typu warto wykorzystać wyszukiwarkę internetową, która po wpisaniu hasła glamping i wybranego miasta lub kraju powinna znaleźć dopasowania. Również portale do rezerwacji hotelowych coraz częściej mają w ofercie wynajem miejsc do glampingu. Dzięki temu można poznać opinie innych osób i zobaczyć czy wnętrze dopasowane jest do naszych potrzeb.