/Co powinniśmy wiedzieć, jeśli zabieramy psa na wakacje nad morzem?

Co powinniśmy wiedzieć, jeśli zabieramy psa na wakacje nad morzem?

Często, kiedy planujemy wakacje nad morzem, stajemy przed problemem – co zrobić z naszym czworonogiem? Można go zostawić w hotelu dla psów lub u kogoś z rodziny. Jeśli jednak nie chcesz rozstawać się ze swoim kudłatym przyjacielem, możesz zabrać go ze sobą. Co powinniśmy wiedzieć, kiedy wybieramy się na wakacje z psem nad morzem?

Co przygotować przed wyjazdem?

Do wyjazdu na wakacje z psem należy się przygotować. Pierwszą rzeczą, którą trzeba załatwić, kiedy już zdecydujemy się na wspólny wyjazd, jest wizyta u weterynarza. Wakacje nad morzem nie wymagają co prawda dodatkowych szczepień jak w przypadku urlopów zagranicznych. Jednak weterynarz powinien skontrolować stan zdrowia zwierzęcia i doradzić nam czego się spodziewać po takiej podróży.

Choroba lokomocyjna

Podczas wizyty u weterynarza będziemy mieć okazję dopytać się o chorobę lokomocyjną. To niedogodność, na którą cierpią nie tylko ludzie i wiele psów ma z tym problemy. Można się jednak zabezpieczyć i kupić specjalne środki stworzone dla psów. Trzeba też pamiętać, że nie można podawać psom ludzkich leków na chorobę lokomocyjną, bo mogą im poważnie zaszkodzić.

Zabezpieczenie przed zgubieniem

W nieznanym miejscu zwierzęta tracą orientację w terenie, a co za tym idzie, mogą się łatwo zgubić. Jeśli nasz pies wciąż nie posiada czipa, warto rozważyć wszczepienie go przed wyjazdem. Dzięki temu łatwo zlokalizujemy zgubionego zwierzaka. Warto również podpiąć pod obrożę informację o imieniu psa i numerze telefonu do właściciela. Kiedy ktoś spotka błąkającego się samotnie psa, łatwo mu będzie się z nami skontaktować.

Nie zapomnij o postojach

Kilkugodzinna jazda samochodem jest męcząca, zarówno dla nas jak, i dla psa. W trakcie jazdy trzeba pamiętać o regularnych postojach i zapewnieniu psu wody. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której pies mógłby załatwić się w samochodzie i zapewnimy mu odpowiednią dawkę ruchu. Podczas postojów nigdy nie zostawiajmy psa samego w samochodzie. Latem, podczas upałów, samochód nagrzewa się bardzo szybko, co może być niebezpieczne dla naszego pupila.

Jeśli wybieramy się na wakacje z psem nad morzem, musimy się do tego przygotować. Sama podróż może być wyczerpująca dla zwierzęcia. Warto odwiedzić weterynarza przed wyjazdem, by ocenił stan zdrowia pupila i przepisał jakieś leki na chorobę lokomocyjną. Dobrym pomysłem będzie też wszczepienie czipa psu, jeśli jeszcze go nie posiada. Dzięki temu nasze wakacje z psem nad morzem będą udane i obędą się bez zbędnych komplikacji. I zarówno my, jak i pies będziemy maksymalnie cieszyć się urlopem.