/Co dokładnie warto wiedzieć o skokach tandemowych?

Co dokładnie warto wiedzieć o skokach tandemowych?

Należy mieć świadomość, że skoki tandemowe są doskonałym rozwiązaniem na wieczory kawalerskie czy prezenty urodzinowe. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wystarczy spełnić kilka warunków, by skorzystać z tej niezwykłej możliwości. Co dokładnie warto wiedzieć o tandemie?

Czym są skoki tandemowe?

Jest to przede wszystkim doskonała atrakcja dla wszystkich osób, które nie boją się wyzwań. W najprostszym możliwym ujęciu jest to skok spadochronowy z instruktorem, który nie tylko będzie pilotował systemem sprzętu, ale również doprowadzi daną osobę bezpiecznie na ląd. Warto wiedzieć, że podczas lotu pasażer jest przymocowany do uprzęży mocującej.

Należy zaznaczyć, że pasażer ma możliwość sprawdzenia się w roli pilota. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dana osoba będzie sterowała spadochronem na wysokości 1700 metrów. Ponadto sam skok zostanie wykonywany na poziomie od 3000 do 4000 metrów. Z kolei czas trwania skoku spadochronowego w tandemie przy prędkości wynoszącej 200 km/h trwa od 7 do 10 minut.

Kto dokładnie będzie mógł skorzystać ze skoku spadochronowego?

Godny uwagi jest fakt, że za bezpieczeństwo omawianego skoku będzie odpowiadała budowa tandemu. Zawiera bowiem nie tylko czaszę główną, ale również zapasową i automat, którego zadaniem jest uruchomienie spadochronu w przypadku ewentualnej awarii. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że na skoki tandemowe decydują się osoby w różnych kategoriach wiekowych.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że z omawianej przygody będzie mogła skorzystać osoba, która ma więcej niż 125 cm wzrostu i waży mniej niż 125 kg. Oczywiście skoki tandemowe mogą być realizowane przez osoby niepełnosprawne i częściowo sparaliżowane. Należy mieć świadomość, że warunkiem do skoku jest brak ciężkich chorób serca czy padaczki. Jak wiadomo w trakcie lotu nie ma możliwości udzielenia pierwszej pomocy.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Godny uwagi jest fakt, że skoku nie będzie mogła wykonać osoba cierpiąca na niewydolność układu krwionośnego i oddechowego. Ponadto przeciwwskazaniem jest niestabilność kręgosłupa czy choroby szkieletu.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na skok ze spadochronem może zdecydować się osoba z lękiem wysokości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.