/Ciekawe atrakcje nad polskim morzem dla dzieci i dorosłych

Ciekawe atrakcje nad polskim morzem dla dzieci i dorosłych

Wyjazd wakacyjny najczęściej kojarzy się z leżeniem na plaży i nic nierobieniem. Jednak wiele osób wybierając się na urlop, chce pozwiedzać i zobaczyć nowe miejsca. Co ciekawego można zobaczyć nad Bałtykiem? Gdzie jechać nad polskie morze, aby się nie nudzić?

Gdzie jechać nad polskie morze z dzieckiem?

Wyjazd z dziećmi na wakacje powinien być dobrze zaplanowany. Przede wszystkim ważne jest zapewnienie rozrywki maluchowi, który szybko się nudzi. Oczywiście każda miejscowość nadmorska w Polsce ma wiele ciekawych atrakcji do zaoferowania.

Rodzice powinni zdecydować się na wyjazd do mniejszej miejscowości nadmorskiej. W takim miejscu panuje rodzinna atmosfera i jest mniej ludzi niż w dużych miastach. Dzieci najczęściej uwielbiają zabawę na plaży, dlatego przez większość dnia nie będą się nudzić. Pozostałą część dnia można spędzić na spacerach i zwiedzaniu okolicy. Darłowo, Dziwnów czy Trzęsacz to miejscowości, w których dzieci spędzą niezapomniane chwile.

Świnoujście, Kołobrzeg, a może Trójmiasto?

Ciężko czasami jest nam zdecydować, gdzie jechać nad polskie morze. Możemy oczywiście wybrać na chybił trafił, ale lepszą opcją jest zwiedzanie wybrzeża od zachodu. Na początek można pojechać do Świnoujścia, które graniczy z Niemcami. Piękne miasto, w którym można spędzić szalony czas.

Nieco dalej na wschód leży Kołobrzeg, który spodoba się osobom lubiącym czynny wypoczynek. Wiele kilometrów tras rowerowych, liczne atrakcje i życie nocne, które wciąga. Trójmiasto to największa aglomeracja, która oferuje rozrywkę dla małych i dużych.

Cuda natury nad polskim morzem

Polskie morze to nie tylko setki kilometrów plaży, piasku i wody. Są także dwa parki narodowe i krajobrazowe, które zachwycą każdego miłośnika dzikiej natury.

Woliński Park Narodowy i Słowiński Park Narodowy oferują dużą różnorodność przyrodniczą. W okolicach Łeby możemy podziwiać ruchome wydmy, w obu parkach znajdują się liczne siedliska dzikiego ptactwa. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą zobaczyć wiele ciekawych okazów przyrodniczych i nauczyć się czegoś nowego o faunie i florze.